Poór Brigi tereptriatlon világbajnoki bronzérmes

Poór Brigitta a Merida Maraton Team CST-Salomon versenyzője a 3. helyen végzett a Szardínia szigetén megrendezett tereptriatlon Világbajnokságon, ezzel a sportág eddigi legnagyobb magyar sikerét érte el. Brigitta erős úszást követően az 5.helyen kezdte meg a 31km terepkerékpározást. Fokozatosan gyorsulva egészen a 3.helyig sikerült felkapaszkodnia, amit a 10km-es futáson meg is tudott tartani.

" Nagyon vártam már a futamot. Az angliai Európa bajnokság óta számoltam a napokat. 5. alkalommal versenyeztem a szigeten, így mondhatni jól ismertem már a körülményeket.  Fantasztikus napon vagyok túl, úgy érzem, ezúttal minden úgy sikerült ahogy elterveztem. Nagyon boldog vagyok a bronzéremmel."

150928 brigi vb bronz 1

Az aranyérmet a bermudai Flora Duffy nyerte meg a chilei Barbara Riveros és Poór előtt. A férfiaknál a spanyol Ruben Ruzafa győzött, mögötte a mexikói Francisco Serrano és az új-zélandi Sam Osborne végzett a második és a harmadik helyen. Az indulóknak 1500 méter tengeri úszás után 30 kilométer terepkerékpározást, majd 10 kilométer terepfutást kellett teljesíteniük. Poór az idén világkupát nyert Máltán, három másik vk-versenyen egy ezüst- és két bronzérmet szerzett, az angliai Európa-bajnokságon pedig negyedik volt.