Filippo Ganna időfutam-világbajnok!

Filippo Ganna az első olasz, aki megnyerte a kerékpáros időfutam (TT) bajnokságot!

200928 PG TT 1

Rohan Dennis, a TT szakág királya 2018-as és 2019-es győzelme után 2020-ban Filippo Ganna nyerte az időfutam világbajnokságot Olaszországban. A tavalyi bronzérmes, 24 éves Ganna 35:54 alatt teljesítette a 31,7 km távot 52.981 km/h átlaggal, 26,72 másodperccel verte a belga Wout Van Aert-et.

200928 PG TT 2

Filippo Ganna, a háromszoros világbajnok, és pályakerékpár egyéni üldözéses számában világcsúcstartó, azt modta: "Ez egy álom számomra, és nagyon boldog vagyok. A célban nagyon jó volt a támogatás az autóban. Köszönetemet fejezem ki az egész olasz csapatnak, és csapatomnak, az Ineos Grenadiers-nek." Hozzátette: "Négy szivárvány mezt nyertem eddig pályán, de időmérőn ez az első, a családommal fogok ünnepelni."

Az olasz a kezdetektől vezette a versenyt. Az első szakaszon már 26 mp előnye volt Dennies-el, és 36 mp Geraint Thomas-szal szemben. A verseny második részében rendkívüli teljesítménnyel növelni tudta előnyét. Gannától 26 mp-re végzett a belga tehetség, Van Aert, a svájci Kung pedig 29 mp-re. A dobogóra Geraint Thomas és Rohan Dennis fért még fel.

Filippo Ganna a Northwave Extreme Pro cipőben versenyez, ami különleges szivárvány festést kapott.